Technický pokrok

Technika

Bez techniky bychom dnes už skoro ani nemohli žít nebo něco vytvořit. První technické věci byly většinou poháněné párou (parní stroje). Dnešním moderním strojům jen pára nestačí. Dnes už známe několik dalších pohonů a používáme je každý den. Nafta, benzín, elektřina a zemní plyn už dnes skoro úplně nahradili dřívější pohony parních strojů, kterými bylo převážně uhlí nebo dřevo, místo mlýnského kola poháněného větrem anebo vodou je dnes elektrický motor, který mouku namele za každého počasí dokonce i když vítr nefouká a voda neteče.
zkoumání mikroskopem
Naši předchůdci by se asi hodně divili, kam dospěla dnešní technika. Počítač byl dříve něco luxusního, co se platilo zlatem. Dnes má každý úplně běžně malý počítač u sebe. Může být jak v podobě mobilního telefonu, tak chytrých hodinek. Máme obrovské štěstí, že internet je tak dobře provázaný, že nikdy nemůže celý vypadnout, protože kdyby vypadl, tak by to byla celosvětová katastrofa kdy by přestalo fungovat skoro vše. Dnes musí být skoro všechna zařízení připojena na síti. To dříve nemuselo. To samé platí i o elektřině. Kdyby elektřina vypadla po celém světě, tak se celý svět zastaví a netuším až v co by to vyústilo, ale dnešní lidi si tolik na techniku zvykli, že pokud by ji měli zahodit, tak by se snad ani nedostali domů.
výpočetní technika
Už od malička jsou dnes všichni vystavováni veškeré technice. Ať už technice jako jsou mobilní telefony, televize či počítače ale i té trochu nebezpečnější, které se vystavujeme úplně všichni, a to je mikrovlnné záření všech vysílačů. Mobilních, televizních i těch co nám doma vysílají Wi-Fi. Uvidíme, jestli nás to bude do budoucna nějak ohrožovat na životě anebo nám to nic neudělá.
Jestli se bude naše technika dále vyvíjet uvidíme v následujících letech. Možná za několik let už ani nebudeme potřebovat práci člověka a všechno za nás budou dělat stroje. Teď je to pro nás možná něco jako „science fiction“ ale technika jde tolik dopředu, že se sami budeme divit, jak nás technika předežene a bude chytřejší než my.