Promyšlená severská architektura

Skloubení přírodních materiálů, barev, severské architektury a sepjetí s přírodou to je bydlení ve finském stylu. Severský styl se stává čím dál více oblíbený právě pro svůj přírodní styl, vzdušnost a útulnost. Finové jsou známí svým zdravým životním stylem žití, který promítají i do svého bydlení. Proto nedílnou součástí domů a bytů je sauna. Bývá většinou součástí koupelny a vy si ji můžete v tomto stylu dopřát jako standartní vybavení. Mezi další velké plus patří šetření energií. Proto se bydlení ve finském stylu charakterizuje velkou úsporností a nízkoenergetickými parametry. Může se například jednat o izolaci nebo solární kolektory umístěné na střeše domu. Ty poté usnadňují ohřev teplé vody.

malý domek

Bydlení plné předností a krás

Ne všem musí vyhovovat finský styl bydlení, ale mnohé velmi nadchne. Finský styl bydlení představuje hlavně dřevo, kožešiny, krb a koberce ze severským vzorem. Pokud si budete dům nebo byt zařizovat v tomto stylu nečekejte tmavé barvy. Finové mají rádi prosvětlené prostory ať už přírodně nebo uměle. Mezi nejoblíbenější barvy se využívá odstíny žluté, hnědé, červené. Na podlaze by se Vám měli povalovat teplé kožešiny a zdi by Vám měli zdobit tapety s jemnou texturou a neměli by Vám jako dekorace chybět proutěné koše různých tvarů i velikostí. Dekorace totiž tvoří celkový dojem bydlení a atmosféru.

severská vlajka

Roubenky jsou moderní

Pokud se rozhodnete pro finský styl a stavbu domu určitě je to správná volba. Roubené stavby velmi mohutně a také moderně. Kromě dřeva, které je pro tuto stavbu specifické lze použít i přírodní materiál kámen. Kvalitní roubenka Vás vyjde sice na větší obnos než klasický dům, ale dostane se Vám nejen neotřelý styl bydlení, ale také se Vám sníží energetické náklady. A hlavně se jedná o zdravé bydlení, které může být pro mnohé k nezaplacení.