Jaký je rozdíl mezi refinancováním a konsolidací úvěru

Ekonomika

Refinancování znamená doslova převedení stávajících úvěrů na vrub jinému věřiteli, který zpravidla nabízí výhodnější podmínky. Buď jsou to nižší pravidelné splátky, možnost pojištění úvěru proti neschopnosti jej hradit, případně úrokové sazby. Některé společnosti (bankovní instituce i nebankovní subjekty https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/nebankovni-sektor/) mohou i navýšit výši zapůjčené částky. Výhodné mohou být i snížené úrokové sazby.
domek z peněz.jpg
Konsolidací rozumíme sjednocení více typů půjček do jednoho produktu. Princip konsolidace je ten, že zvolený finanční subjekt za vás uhradí všechny vaše pohledávky všem věřitelům (a může jich být i více než deset) a následně pak hradíte pravidelné splátky pouze tomuto subjektu. Konsolidovat zle v podstatě cokoliv, od kontokorentu, až po hypotéky.
eura v ruce.jpg

Výhody procesu refinancování

· Převedení více druhů úvěrových produktů v jeden jediný. Sloučit lze např. leasing, úvěr z kreditní karty, spotřebitelský úvěr, kontokorent, hypoteční úvěr.
· Převedení úvěru do jiné společnosti neobnáší stohy papírů a lejster a moře času běháním po pobočkách bank a nebankovních institucí. Většinou stačí vše vyřídit online, případně telefonicky. Zástupce společnosti s vámi projedná vše potřebné u vás doma, ovšem většinu dokumentace lze vyřídit přes Internet. Finanční subjekty si také řadu záležitostí mohou zjistit samy.
· Výhodnější podmínky ohledně poplatků za vedení úvěrových účtů, za vyřízení žádosti, nebo za možnost předčasného splacení dlužné částky.
· Možnost změnit výši měsíčních splátek podle potřeby v závislosti na výši příjmu. V návaznosti na změnu výše splátek se ovšem mění i délka splatnosti (počet splátek). Některé společnosti umožňují snížit výši splátek pouze tehdy, má-li klient pozitivní platební bilanci alespoň několik měsíců po sobě.
· Možnost využít pojištění proti neschopnosti splácet.
· Nastavení automatického splátkového kalendáře včetně upozornění na splátkový termín.