Šperk, který ochrání tělo i duši

Zboží

Snad žádný šperk není tolik rozšířený jako PRSTEN, který doprovází lidstvo v mnoha svých podobách. Umělecky zhotovený kroužek na prst nenosily v dobách minulých pouze bohaté dámy, ale i ženy z nižších kruhů. Tam se ale většinou jednalo o šperk z takzvaného „kočičího zlata“.

snubní prsteny

o   Prsteny nosili a nosí i muži.
–         V dřívějších dobách se většinou jednalo o prsteny pečetní, kterými jejich nositelé pečetili důležité listiny.
A konečně prsten přeci najdeme na ruce i nejvyššího představitele církve, samotného papeže.Nejrozšířenější funkcí prstenu je ale přeci jen spíše krášlení ruky své nositelky. Tradičním materiálem na výrobu této ozdoby je pochopitelně zlato.

§  A nemusí se jednat pouze o klasické žluté.
§  Můžete si nechat zhotovit šperk na zakázku ze zlata bílého nebo červeného.
V poslední době jsou velice moderní i šperky z platiny nebo palladia. U snubních a zásnubních prstenů ale stále převládá jako materiál bílé zlato. Zásnubní prsten je vhodné osadit briliantem.

Magické prsteny

Kameny ve výrobě šperků hrají důležitou roli. Některým se i přičítají magické schopnosti.

o   Smaragd.
–         Kámen zelené barvy, který je symbolem kultivovanosti a rozvahy.
o   Diamant.
–         Drahokam bílé barvy. Ve starověku lidé věřili, že je tento kámen ochrání před účinky jedů a případné otravy dokáže vyléčit. Opracovaný diamant se stává briliantem.

smaragdy

o   Safír.
–         Temně modrý kámen, který je v Asii spojený s mnoha místními legendami a pověstmi.
o   Rubín.
–         Krásný, sytě červený kámen. I on má v pověstech svou nezastupitelnou funkci. Ten, který prsten s tímto kamenem nosil, chránil své tělo před morem a duši před ďáblem.

Ať už člověk těmto půvabným pověstem věří nebo ne, jisté je, že prsten s drahým kamenem vždy byl http://vtm.e15.cz/aktuality/byl-gagarin-prvnim-kosmonautem a zůstane jedním z nejkrásnějších šperků. A kromě toho má jednu skvělou vlastnost. Pokud nevíte, co dát ženě jako dárek https://www.korbicka.com/cs/sperky, prstenem ji rozhodně neurazíte.

Šperk, který ochrání tělo i duši
4 (80%)2