O podnikatelích a penězích

Ekonomika

Soukromí podnikatelé a peníze by měli neodmyslitelně patřit k sobě. Mělo by být samozřejmostí, že by si každý soukromník měl dokázat vydělat tolik, aby to stačilo na všechny jeho potřeby. Ovšem podnikání je tu více a tu méně nejistá záležitost, a tak se ne vždy splní to, co si podnikatel přeje. A místo tučných zisků tu mohou být docela běžné třeba i prodělky. Které se podnikatelům pochopitelně ani trochu nezamlouvají, které nejsou žádoucí, ale prostě tu jsou. A když se nepodaří vydělat dost, musí se překonat dočasné potíže nějak jinak, třeba i s cizí pomocí.

dva dolary

A jak taková cizí pomoc vypadá? Jak všichni víme, jedná se obvykle o nějakou tu půjčku od některé finanční instituce. Tak podnikatel dostane dočasně nějaké peníze, které využije k překonání zlých časů a nápravě toho, co se pokazilo, pak je zase vrátí, a je to. Jenže jak bohužel mnozí z nás také vědí, není shánění půjčky obvykle zase až tak jednoduché, jak by to mohlo na první pohled vypadat.

Jistě, kdejakému soukromníkovi ochotně peníze půjčí, ale než se tak stane, musí dotyčný prokázat, že zvládne splácení. Nikdo mu nepůjčí, pokud nemá jistotu, že dostane svoje peníze zpátky. A tak se naprosto běžně dokládají lejstra potvrzující výši příjmů takového podnikatele-žadatele, dotyčný by měl mít registry dlužníků bez záznamů, neměly by mu hrozit ani exekuce. Prostě by na tom měl být takový podnikatel ideálně.

pět dolarů

A když dotyčný tak dokonalý není? Pak se mu nabízí aspoň americká hypotéka bez registru, která se dá získat u nebankovní společnosti i s vynaložením daleko menší námahy. Díky nezbytné zástavě nemovitosti coby záruce splácení se tu totiž žadatelé o pomoc nijak složitě neprověřují a daleko spíše tu tedy uspějí. A dostanou třeba i spoustu peněz, pokud tomu hodnota zastavené nemovitosti a schopnost takových dlužníků splácet odpovídají.