Učení dětí

Vzdělání

Učili jste se rádi? Je totiž mnoho dětí, které k učení mají předpoklady a některé děti zase nemají. A to záleží taky ovšem na tom, jaký mají k tomu přístup i jejich rodiče, protože znám opravdu mnoho dětí, které se opravdu nerady učí. A toto nemají samy od sebe, protože znám taky plno rodičů, kteří se svým dětem po škole vůbec nevěnuji. Prostě děti přijdou ze školy domů, hodí batoh někam na zem, odejdou pryč, takže než aby se děti doma učily, tak raději se někde hrají anebo v ještě horším případě, děti dělají někdy lotroviny. Mně se tohle vůbec nelíbí. To já mám syna a dceru. A opravdu vedu své děti k tomu, aby se dobře učily. Vyplatí se jim to.

Ke čtení už potřebuji brýle.

Protože mám za to, že vzdělávání je opravdu důležité. Protože si vemte, kdyby se třeba nikdo nechtěl vzdělávat. Jak by vypadal náš svět? Jak by se o nás někdo postaral? Protože kdyby se nikdo nechtěl vzdělávat a dobře učit, tak mi řekněte, jak by nás ošetřovali nějací lékaři? Myslím si, že by se v našem světě toho hodně změnilo a změnilo by se to samozřejmě k horšímu. Protože si myslím, že nejenom vzdělání vede také k lepší inteligenci člověka, ale taky hlavně to, že máme potom ve světě co dělat. Protože vzdělání je taky velmi důležité kvůli tomu, že nám to pomáhá v hledání našeho budoucího povolání.

Mám ráda literaturu.

A je jasné, že nemůžeme všechny dělat stejnou práci. Takže tady od toho je škola nebo nějaké univerzity, které nám pomůžou, abychom vedli lepší život. Nebo vy si myslíte něco jiného oddělávání? Přijde vám zbytečné? Když jsme se někoho ptala, co pro něj znamená vzdělání nebo škola, tak musím říct, že mě velmi překvapilo a zarazilo, že někdo ani nevěděl, co má odpovědět. Sice se prý někdo velmi rád učí, ale zase prý na to nemá čas. To jsem moc nepochopila. Snad když to někoho baví, tak se tomu věnuje, ne? Ale asi v něčem bude nějaký háček.