Kde sbírat inspiraci

Web

Ne vždycky máme dost inspirace pro tvoření a hodí se nám, když můžeme inspiraci někde nasbírat. I pro kreativce je někdy nedostatek inspirace problém. Dnes je však jednoduché získat inspiraci především na internetu, kam spousta lidí sdílí svoje nápady a výtvory. Kde a jak hledat inspiraci pro svoje tvoření?

malíř portrétů

Pinterest

Pinterest je takovou velkou nástěnkou všech kreativců a tvořivých lidí. A výhodou je, že každý z nás si může jednoduše sdílet své příspěvky, návody, kreativní tvoření a další věci. Najdete zde i recepty, nápady na domácí výzdobu, sladkosti pro děti nebo třeba pamlsky pro psy. Hesla můžete zadávat jak v češtině, tak i v angličtině.

Tvořivé skupiny

Na facebooku vznikají tematicky zaměřené skupiny, ve kterých si tvořiví lidé předávají své nápady a dovednosti. Naleznete v nich spoustu úplných návodů na tvoření, můžete se v nich bez ostychu zeptat na něco, co vám není jasné nebo si jen tak pokecat o tom, co zrovna tvoříte. Nadšenců je totiž všude plný internet a facebook není výjimkou. Najděte si tu svoji skupinu a pusťte se do sdílení svých nápadů.

Mimibazar, emimino a další portály pro maminky

Možná si říkáte, že v těchto končinách internetu opravdu nic nenajdete, avšak opak je pravdou. Maminky na mateřské jsou totiž často hodně tvořivé a rády se pochlubí a podělí o své výtvory. Třeba mimibazar nabízí celou sekci zaměřenou na háčkování, která obsahuje kompletní návody. Také co se týče šití, především oblečení pro děti, jsou tyto portály opravdu skvělou volbou.
háčky na přízy

Webové stránky

Většina tvořivých technik má svoje internetové stránky a fóra, která fungují jako jakýsi portál všech nadšenců. Většinou se jedná jak o návody, tak i o diskuze mezi jednotlivými nadšenci. Mnohdy jsou tyto kutilské stránky přidružené právě k eshopům s materiálem pro tvoření. Občas jsou propojeny i s propagací některých produktů, které prodávají.