Nejčastější možnosti investic a co lze od nich očekávat

Válí se Vám peníze někde bokem a nechcete, aby ztrácely svou hodnotu vlivem inflace? Nebo chcete „bezpracně“ dojít k rychlému zisku a risknout část svého majetku? Ať už jsou Vaše důvody pro investice jakékoliv, patříte mezi další miliony lidí po celém světě, co nějakým způsobem množí svůj majetek. Do čeho lze však investovat?

šest balíčků pětistovek

Nemovitosti

Velice jistá a doporučovaná investice. Nelze však očekávat rychlý zisk, ale stabilní zhodnocení peněz. Při investici do nemovitostí máte navíc z více možností. Buď je dlouhodobě pronajímat, nebo nabízet krátkodobé ubytovací služby, např. přes webovou stránku AirBnb. Krátkodobé pronájmy jsou vhodné v turisticky oblíbených městech, jelikož v hojně navštěvovaných místech můžete získat na krátkodobých pronájmech několikanásobek měsíčního nájmu.
malá kasička

Stříbro a zlato

Velmi časté i historicky je ukládání peněz do zlata, stříbra, či jiných drahých kovů. Budoucnost je však u těchto komodit nejistá a investice je riskantnější, než např. u výše zmíněných nemovitostí. Přesto se investice do drahých kovů stále drží mezi těmi nejpopulárnějšími.

Akcie a dluhopisy

Vhodnou variantou pro osoby, které rády riskují, avšak také mohou přijít k rychlému zhodnocení, to jsou bezesporu akcie. V tomto případě se jedná o komoditu vhodnou ke krátkodobému zhodnocení, např. v rozsahu 5 let. Co se týče dluhopisů, ty v zásadě nepřinášejí velký zisk, avšak přinášejí jistotu a stabilitu. Pokud chcete zhodnotit svoje peníze dlouhodoběji, je ideální pro vás investice právě do dluhopisů.

Bitcoin/kryptoměny

Obrovským fenoménem současných dní je investice do virtuálních měn neboli kryptoměn. Těm vévodí především populární Bitcoin. Nenechte se však v tomto případě zmást. Pokud nejste v kryptoměnách ostřílení a nevíte, jak se v nich pohybovat, jedná se o velice riskantní investici. Zároveň ale může kryptoměna pomoci k rychlému zisku v krátkodobém horizontu.