Co dělat, když na poslední chvíli zjistíte, že vám nesedí plesové šaty?

Služby

Moje společenské šaty potřebují upravit. K tomuto zjištění asi nechce dojít žádná žena, zvláště, když je to pár dní před akcí, na kterou si plánovala šaty vzít. V lepším případě může jít o nějaký formální večírek, kde lze vzít i jiné oblečení, co máte doma, ale co když se jedná třeba o ples nebo svatbu, a vy zkrátka nemáte plán http://www.mesto-paskov.cz/mesto/uzemni-plan/ B? Budete muset tuto situaci tedy nějakým způsobem vyřešit.

To, že nám šaty najednou nesedí, se může stát každé z nás. Ženská postava se zkrátka mění. Během roku pár kil nabereme nebo naopak zhubneme a pak už nám původní oblečení nesedí tak dobře, jako dřív.

Pokud se jedná jen o menší rozdíl ve velikosti, nepanikařte. Jistě to půjde vyřešit. Pokud vám jen z šatů například najednou čouhá bříško, půjde to zachránit výkonným stahovacím prádlem. Jestli máte korzetové šaty, máte vyhráno, protože korzet vám dovoluje šaty upravit alespoň o jednu velikost.

šaty

Jestli ale vidíte, že zásah do šatů bude muset být o něco větší, můžete se šaty pokusit upravit sama. Pokud ale nejste kamarádka s jehlou a nití, či šicím strojem, raději se do toho sama nepouštějte. Může to dopadnout tak, že nová verze šatů bude ještě horší než ta první. Raději si zkuste najít rychle šikovnou švadlenku nebo salón se společenskými šaty, kde vám je upraví. Většinou se šaty jen trochu povolí nebo naopak zaberou a všechno je v pořádku.

šaty

Pokud máte zarezervované šaty v půjčovně společenských šatů a zjistíte, že vám nesedí, nemusíte mít strach. Salóny s tím většinou počítají, zvláště, když si ženy zamlouvají šaty opravdu dlouho dopředu. Profesionální salóny vám dají zdarma vyzkoušet takovou velikost, která vám bude sedět a pokud to bude možné, tak vám šaty vymění. Jestli ale onu velikost bude mít na daný datum zamluvený někdo jiný, budete si muset zkrátka vybrat jiné šaty. Možná ale najdete ještě hezčí než předtím.