Koberec se může stát ozdobou vašeho bytu

Služby

Podlahových krytin se vyrábí obrovské množství typů a vybrat z nich ten, co vám bude vyhovovat, není úplně snadné. Každá krytina skýtá určité obtíže či nevýhody a je vhodné ještě před tím, než zbrkle vtrhnete do obchodu nebo objednáte cosi v prvním e-shopu, co vám přijde na Internetu pod ruku, vše důkladně zvážit a postupovat s rozmyslem.

chození po koberci naboso

Pokud preferujete teplo od nohou, měkoučký a heboučký, sametový povrch, co přímo laská bosá chodidla, příliš neváhejte a sáhněte po některém z koberců. Žádná jiná krytina vám totiž tyto vlastnosti neposkytne.

Koberec je textilie – když zahlédnete v davu krásnou dívku, a k tomu vkusně oblečenou, pravděpodobně z ní nespustíte oči, nebo se za ní alespoň ohlédnete. Je to přirozená reakce sledovat něco, co se nám líbí, co lahodí oku, a podobné pocity můžete prožít v okamžiku, kdy vkročíte do prodejny s koberci. Koberec je také textilie, a zvolíte-li jeho vhodný motiv, barevný odstín, materiál, délku a střih vlasu, můžete si doma vytvořit skutečně nádherné, někdy až luxusní prostředí.

malý kobereček

Nebojte se barev – mnozí lidé vybírají koberec podle běžných vzorkovníků, kde převládá šedá a hnědá v různých modifikacích, a občas, tu a tam se mihne odvážná modrá nebo zelená. Což takhle zkusit to i s jinými, veselými barvami, s vínovou, bordó, růžovou, fialovou či žlutou? Anebo s jemnou blankytně modrou, starorůžovou, korálovou, oranžovo-růžovou anebo zeleno-žlutou či hráškově zelenou? Vhodná barva dokáže rozveselit mysl a dokonce podpořit i energetické meridiány vnitřních orgánů.

Nebojte se nečistot – pokud koberce pravidelně vysáváte, zbavujete je tím většiny nečistot, rozptýlených v ovzduší, ale časem se některé z nich usadí mezi vlákny, a to je vhodný čas na zásah odborníka. Můžete k čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ povolat např. výkonný a velmi dobře recenzovaný systém Rotovac.