Točité schodiště: veškeré užitečné informace pro jeho pořízení

Zboží

Tyto točité schody Kmkdesign.cz vám umožní přesunout se z jednoho patra do druhého, aniž by vám zabraly velké místo z vašeho obytného prostoru, ve kterém se nacházejí. Se svým velmi malým minimálním průměrem, asi 120 cm v případě klasických točitých schodišť s kulatým půdorysem a 100 cm délkou stěny, pokud se jedná o točité schodiště se čtvercovým půdorysem, mohou být velmi užitečné.

sch

Výhody točitého schodiště

Výhoda instalace točitých schodišť, dřevěných nebo třeba kovových, je zákazníky velmi ceněná a zásadní je úspora prostoru. Rozhodně by však neměl být přehlížený estetický dopad ne celý prostor.

Realizace kovových točitých schodišť je obvykle upřednostňována hlavně tehdy, když chcete oživit retro styl nebo zdůraznit existenci podkroví, kde se je tento typ schodiště běžný. Hledání elegantnějších a hřejivějších detailů vede k výběru dřevěného točitého schodiště, protože se dokáže přizpůsobit mnoha prostředím a přinášejí do interiéru příjemný nádech. Nakonec je tu kombinace dřevěných schodů s ocelí, moderní řešení, které využívá kvalitu obou materiálů. Obvykle, zejména u prefabrikovaných modelů, je středová osa, známá také jako sloup, vždy vyrobena z kovu. Sloup je hlavní oporou schodiště a může mít různé barvy, aby elegantně ladil s odstínem dřeva zvoleným pro schody, které jsou rozmístěny všude kolem osy.

toč

Točité schodiště vpravo nebo vlevo?

Při výběru je třeba vzít v úvahu, že schody mohou být přizpůsobené pro praváky, když se schodiště otáčí doprava. V tomto případě je při stoupání po schodech sloupek vpravo a zábradlí, o které se můžete opřít, vlevo. Nebo mohou být pro leváky. V tomto případě, když jdete po schodech nahoru, máte zábradlí, kde si můžete odpočinout rukama vpravo a středovým sloupem vlevo.

Kam se hodí

Pokud pomineme praktické použití kvůli rozměrům, takové schodiště si často volí lidé kvůli zajímavému designu. Velice často je součástí ateliérů, které jsou spojené s bydlením. Je také velice oblíbené u umělecky založených lidí. Často ta něj narazíte v loftech, protože je pro toto prostředí ideální.