Seznamka na Facebooku? V Česku asi ne

Web

To, že je Dating ve vývoji se ví už pomalu dva roky. Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg nedlouho po nešťastném skandálu se zneužitím uživatelských dat oznámil, že chystají právě toto rozšíření. Jako důvod uvedl, že je na sociální síti zaregistrováno něco přes 200 milionů nezadaných lidí. Alespoň to tedy nemají vypsané v profilu. Cílem pro společnost je umožnit uživatelům udržovat dlouhodobý vztah, a ne jenom setkání ve stylu „na jednu noc“, jako je v případě klasických internetových seznamek.
klávesnice se srdcem
A právě takové Zuckerbergovo prohlášení ovlivnilo. Například společnost, která stojí za aplikací Tinder výrazně spadla hodnota akcií. Zda služba Dating dokáže překonat, nebojme se říct velikána v této kategorii, záleží na tom, jestli Facebook zapracuje na jeho chabé bezpečnosti. To mají i v plánu, dle slov Zuckerberga: „Hledání lásky je velice osobní záležitost. Proto se zaměříme na ochranu vašeho soukromí.“
Jedna věc je ale něco slíbit, druhá dodržet.
V USA, a ostatních zemí mimo Evropskou unii, už je v provozu od září minulého roku. V České republice ale ještě nějaký čas fungovat nebude. Původně měla být v provozu již od 20.2., jenže orgánům se nelíbil přístup společnosti. Za prvé datum spuštění Datingu oznámila jen deset dnů předtím a za druhé ani nepředložila dokumenty o ochraně osobních údajů. Což je vzhledem k nedávným problémům s těmito daty celkem hloupost. Člověk by si myslel, že by si rádi spravili reputaci.
logo facebooku
Kauza se řeší převážně v Irsku, kde má firma sídlo Evropské divize. Čili vše řeší s Irskou komisí pro ochranu dat. Dalo by se tedy říci, že rozhodnutí Irské komise má největší váhu a je konečné. Po vyslyšení stížností raději Facebook ustoupil a zprovoznění Datingu odložil na neurčito. Je ale možné, že se seznamky dočkáme ještě tento rok. Pokud už firma udělá vše správně, a hlavně komisi upozorní s výrazným předstihem.