Krása i vzpomínky

·         Jižní Evropa
Španělsko a Portugalsko jsou typické svými temperamentními obyvateli, a energie se odráží i v jejich způsobu života. Pro jejich bydlení jsou typické výrazné barvy a vzory, třeba na talířích. Jídlo obecně má v těchto kulturách velkou roli, takže si přivezte něco do kuchyně. Jí se tady často pohromadě, třeba taková paella se konzumuje z jedné velké pánve, takže si přivezte tu. Nebo chcete něco do ložnice? Povlečení s výrazným vzorem rozzáří i obyčejnou panelákovou ložnici.

čajový servis
·         Indie, Jižní Asie
Cestujete do tajemné Indie? Pro tuto oblast světa jsou hodně typické látky na zdech, často ve formě velkých, barvených šátků. Prodávají se prakticky všude ve všech možných provedeních, takže stačí najít takové, které bude ladit s vaším stávajícím vybavením. Inspirujte se také zvykem sedět na zemi, a i když vozit si odtamtud polštáře nebo koberce je asi dost nepraktické, dají se objednat nebo koupit i u nás. A samozřejmě, nezapomínejte na vonné svíčky a tyčinky, ty jsou pro tuto kulturu také charakteristické.

·         Anglie
Dalším oblíbeným zdrojem inspirace jsou u nás britské ostrovy. Co je pro Brity typické? Jsou to trochu staromilci, takže jejich styl vám možná připomene něco, co jste viděli u své babičky. Jsou to velcí milovníci čaje, tak si vybavte byt nějakým novým, stylovým čajovým setem, nebo něčím na servírování koláče, který k čaji neodmyslitelně patří. Také mají smysl pro humor, tak se poohlédněte po nějakých plakátech nebo obrázcích s typicky britským humorem.

slon z korálků
·         Afrika
Vyrážíte na exotickou cestu do Afriky? Pak se jistě poohlédněte po něčem z typicky afrického umění. V závislosti na tom, kam pojedete, jistě na ulicích uvidíte mnoho pouličních prodejců, nabízejících drobné dekorační předměty. Masky, sošky i další. Koupí navíc přispějete i konkrétnímu člověku na zaplacení elektřiny nebo na jídlo.