Na co si dát při stěhování v Praze pozor

Služby

Některé stěhovací procedury se mohou setkat s určitými zvláštnostmi. Některé z nich jsme tu vyjmenovali. Na co si tedy dát pozor?

Na dlouhé koberce – svinutý koberec v roli je jeden z obávaných předmětů pro stěhování svépomocí, neboť se nesmí přehýbat, jinak se mohou poškodit vlákna i celá struktura v místě ohybu. A pokud je role navinuta v délce pěti či šesti metrů, a je většího průměru, máte před sebou třeba půlmetrákové břemeno, s nímž se musíte různě točit na schodech, zvedat do výšky, posouvat a je to pěkná dřina. Stěhovací firma si s tím ale poradí a zbaví vás starostí.

kuchyně před stěhováním

Na pokojové rostliny – drobné rostliny snadno vložíte do koše na prádlo a převezete sami na zadním sedadle vašeho auta nebo v kufru, ale co takové vzrostlé fíkusy, zamioculcas, monsteru, horskou či datlovou palmu nebo dracénu? Některé rostliny mohou být umístěné v květináčích o průměru přes půl metru, dorůstat do výšky tří metrů a se zeminou a květináčem také něco váží. Stěhovací firmy stěhování v Praze levně https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ mívají na tyto akce osvědčené postupy, jen dohlédněte na to, aby v létě na rostliny nepřišlo přímé slunce a byly dostatečně zalité a v zimě aby zas nebyly poškozené mrazem.

nábytek v ložnici

Na zvláště křehké věci – křehké předměty by měly být umístěny ve větší krabici a zajištěny silnou vrstvou výplňového materiálu, např. tenké vysoké sklenice zabalíte každou do bublinkové fólie a rozmístíte je do krabice s rozestupem alespoň 4 cm a ten vyplníte polystyrenovými tělísky flo-pak. Krabici pak důkladně popište, označte a zařiďte si to tak, aby stěhovací firma krabice označené jako křehké umístila ve stěhovacím voze až navrch.

Na rozebíratelný nábytek – veškerý nábytek, co se dá rozebrat, zejména větší kusy, by se měl přestěhovat po jednotlivých dílech, každý pochopitelně důkladně zabalený do bublinkové či flexi fólie. A je-li nad vaše síly nábytek rozmontovat a znovu sestavit, stěhovací firma to může udělat za vás. Zároveň se na tuto práci vztahuje pojištění pro případ poškození nebo ztráty jakýchkoli věcí.