Mobil a závislost

Technika

Komukoli položíte tuto záludnou otázku, řekne že ne, a ještě si bude dělat ukazováčkem kolečko na čele. Jenže ono to není jen tak. Závislost se těžko přiznává, pokud tedy vůbec. Podívejme se spolu níže na několik ukazatelů, které by vám měly napovědět, jak na tom jste.
Odložte mobil někam, kde na něj nevidíte a běžte dělat nějakou běžnou činnost. Jste bez něj nervózní? Saháte si pořád na kapsu, nebo na místo kde jej běžně nosíte? Jste roztěkaní? A jak dlouho jste to vydrželi, než jste si pro něj zašli a tento článek prokleli do desátého kopyta? Pokud to nebylo ani pět minut, plus další popsané jevy, máte nomofobii. Těžkou závislost na vašem přístroji.
oprava mobilu
Nyní u sebe mobil mějte, ale vypněte si internet. Pozorujte symptomy popsané již výše a tím zase zjistíte svoji závislost být online.
Další skoro přírodní úkaz závislosti je, když jej taháte všude s sebou. A když je psáno všude, je tím myšleno všude. Pokud jdete s mobilem i na WC, je to známka, že by zde vaše závislost mohla začít, pokud tedy již není.
Horší, nežli nošení telefonu na záchod je však brát jej s sebou do ložnice. I tehdy pokud se domluvíte s manželem, nebo manželkou, nemá tento přístroj v ložnici co pohledávat. Kromě toho, že by vás mohl vyrušit nejen ve spánku, ale třeba i při intimních chvilkách, vyzařuje prý negativní vlny. V každém případě, pokud to není opravdu nutné, nechte mobily v kuchyni, nebo prostě tam, kde i kdyby zvonil, tak jej prostě neuslyšíte. Zařídíte si tím klidný spánek a ráno budete svěží.
iphone 4
Pokud s mobilem trávíte svůj veškerý volný čas, je to také špatně. Nechte je někdy mimo. Možná tak poznáte zajímavé lidi, nebo něco zažijete.
Zaháníte mobilem nudu? Tak pokud to nepřeháníte, není to až tak hrozné, vždyť k tomu přece mobil částečně slouží. Zahrát si nějakou hru, pokud třeba někde čekáte.
Tak co? Jste závisláci?