Mikromagie

Zvířata

Mikromagie by se dala definovat jako oblast, která se zabývá žertovným kouzelnictvím. Je velmi uznávaná a to nejen sdružením v kouzlení. Setkat se s ní je možné i na samotném šampionátu celé Země.
Mikromagie je prováděna před samotnými diváky nebo u předem daného stolu.
Platí zde taková zásada, že lidské oko musí být pomalejší než ruka. Nejčastěji mikromagií zkouší ti, kteří s ní teprve začínají, ale zvládnou ji pouze ti, kteří by se dali zařadit mezi profesionály.

koule

Jedná se o jednu z těch nejoblíbenějších možností kouzlení. Dnes se používá na všelijakých večírkách, aby se hosté hlavně pobavili. Vidět ji můžeme také v televizi, kdy daný kouzelník provádí kouzlo na stole, a i když jsou kouzelníkovy ruce natáčeny kamerou a přenášeny na velkou obrazovku, nikdo si ničeho nevšimne.
Nejčastěji se zde používají hrací karty či mince. Kouzelníci používají drobné předměty, které si mnohdy vypůjčí i od diváků.
V praxi se hodně využívá tzv. Table Hopping. Kouzelník prochází mezi hosty a ukazuje jim kouzla pro pobavení. Jestli je něco, co hraje velkou roli, pak je to improvizace a také schopnost vcítit se do některých lidí. Vždy je potřeba volit vhodná kouzla, pro danou skupinu.

karta

Co se týká zahraničí, tam je tato zábava tradiční již po několik desetiletí.
Nejvýznamnějším kouzelníkem je Petr Kasnar, který se mikromagii věnoval již za totalitního režimu.
Mezi nejznámější kouzlo mikromagie patří manželská láska. Probíhá tak, že kouzelník vezme balíček karet, kdy na samotném vrchu má krále a královnu stejné barvy. Krále dá dospodu balíčku a ukáže, že zde král opravdu je. Balíček položí na stůl. Luskne prsty a král s královnou se nachází opět u sebe.
Těch triků existuje opravdu mnoho. Možná že už i vám se poštěstilo některé z nich vidět na vlastní oči a dodnes nechápete, jak se to vlastně mohlo stát. Vysvětlení to má pouze jediné. Jednalo se o kouzlo.
Tady můžete vidět, že kouzla opravdu existují ;).