Jak získat bydlení

Dům a zahrada


Bydlení patří mezi základní životní potřeby. Většina lidí by uvítala kdyby mohli bydlet ve svém vlastním domě nebo bytě, ale limitují je jejich příjmy. Ceny nemovitostí raketově rostly a tak jsou jejich ceny na historickém maximu. Nelze očekávat že by se ještě někdy vrátily na původní hladinu, a tak je nutné počítat s tím že si za bydlení opět zase připlatíme. Většina lidí financuje svoje bydlení hypotékou, protože není v jejich silách z běžných příjmů našetřit miliony na pořízení vlastní nemovitosti.

peníze bydlení

Každá banka má jiné podmínky
Získat hypotéku ale není tak snadné jak by si člověk myslel. Každá banka má vlastní podmínky, za kterých úvěry poskytuje. Vzhledem k tomu že každý kdo jen trochu mohl chtěl nakoupit nebo postavit dům či byt, docházelo k růstu cen. I to byl důvod proč zasáhla Česká národní banka a hypotéky nejen zdražila, ale i ztížila jejich získání. Celá řada zájemců o získání hypotéky tak musí počítat s tím že hypotéku nejspíš jen tak nezískají.

Věděli jste že hypotéku nemusíte použít jen na bydlení?
Existuje americká nebankovní hypotéka Americkahypoteka.cz
, kterou máte použít na bydlení nebo třeba na auto. Je na každém jak se peníze z tohoto úvěru rozhodne použít. Pokud potřebujete nové auto nebo chcete rozjet podnikání, můžete si o ni zkusit zažádat. V každém případě si ale pořádně zjistěte co podepisujete, abyste později nebyli nepříjemně překvapeni.

dřevostavba dům

Pro získání hypotéky u banky většinou musíte dokládat spoustu potvrzení nejen o příjmech, ale i o výdajích. Musíte mít životní pojištění pro případ že byste minimálně dočasně přišli o příjem, abyste měli jak hypotéku platit. Pojištění byste si měli sjednat i v případě že byste si žádali o nebankovní hypotéku od jiné společnosti než od banky. Nikdy nepodceňuje nutnost pojištění, nikdy nevíte kdy ho budete potřebovat, a proto dbejte na to abyste měli opravdu kvalitní pojistku.