Do Chorvatska za sluncem a mořem

Služby

Léto je konečně zde a s ním přichází i doba dovolené. Jestliže nejste příznivcem dlouhých letů, pak je pro vás Chorvatsko to pravé. Azurově čisté moře a příznivé ceny, jež jsou pro tuto oblast charakteristické, dělají z této země turistický ráj.

Nádherné pláže a poutavá historie

Chorvatsko nabízí vyžití opravdu pro každého. Můžete zde najít přepychové rezorty se soukromými plážemi až po malé malebné vesničky. Zdejší krajina se rovněž pyšní nádhernými a divokými krasovými řekami s průzračně čistou křišťálovou vodou. Zapomenout nesmíme ani na proslulá Plitvická jezera, která představují nezapomenutelný přírodní úkaz. Za zmínku rovněž stojí nejrůznější historická místa, kterých je v Chorvatsku opravdu mnoho.

písečná cesta na pláž

Letadlo, autobus, vlak či vlastní automobil?

Vzhledem ke vzdálenosti Chorvatska od České republiky, přichází do úvahu hned několik způsobů dopravy. Mnoho lidí volí přepravu vlastním automobilem, což má samozřejmě několik výhod, ale i nevýhod. Jednou z největších nevýhod jsou velké dopravní zácpy a hodinové čekání v kolonách, které se v letních měsících tvoří.

cestovatelská výbava

Takové cesta je pro řidiče velmi namáhavá a unavující, zvlášť v horkých letních měsících, kdy teploty mnohdy překračují třicet stupňů. Na druhou stranu můžete již samotnou cestu pojmout jako dovolenou a zastavit se na zajímavých místech například v Rakousku, jež budete míjet.

Vlak nebo autobus je rovněž oblíbeným způsobem dopravy. Zde je však velká nevýhoda délka cesty, která může mnohdy překročit více jak dvanáct hodin. Tento způsob dopravy může být tedy vzhledem k délce cesty velmi nepohodlný. Nejrychlejším a nejvíce pohodlným způsobem dopravy zůstává letadlo. Let trvá přibližně pouhou hodinu a půl.

letadlo ve vzduchu

Navíc letenku Praha Split nyní pořídíte za velmi nízké a příznivé ceny, takže neváhejte a rezervujte si svůj let ještě dnes.