Bezpečné koupání

Zboží

Pokud se chcete v létě efektivně ochladit, ideálním způsobem, jak toho dosáhnout, je pořídit si vlastní koupací plochu. A k té budete potřebovat i dezinfekci.

Bezpečné koupání

I přesto, že letos nebyla taková vedra, jako tomu bylo v minulých létech, neznamená to, že by snad investice do bazénu neměla žádný smysl. I když letošní léto nebylo tak parné jako několik předchozích, na koupání to rozhodně bylo po většinu dní. A koupání je jak dobrá relaxační záležitost, tak může fungovat tak trochu i jako posilovna. Plavání je zcela přirozený způsob posilování. Díky němu můžete posílit všechny kosterní svaly včetně takových, o kterých ani nevíte, že existují. A nyní je ideální doba na to si bazén koupit. Jsou totiž nejlevnější, kdy byly, takže byste takovou šanci neměli promarnit.

Ananas plovoucí v bazénu

Nezapomeňte ovšem na to, že je potřeba dokoupit i další nezbytnosti, bez kterých se rozhodně neobejdete. Jednou z nich je i speciální chemie, která dokáže vodu udržet v čistotě natolik, aby se v ní dalo bezpečně koupat. Když se na to vykašlete, můžete se dočkat toho, že vám voda začne kvést a také zapáchat. A v takovém případě do ní rozhodně nelezte.

Samotné chemické přípravky mohou být i docela levné. To je příklad i tablet do bazénu Chlorito.cz s příměsí chlóru. Ten je hlavní složkou a stará se o dezinfekci. Tablety jsou výhodné v tom, že se snadno dávkují. Stačí si přečíst návod na obalu a dle instrukcí pak jednat. Ideální je, když máte k dispozici i speciální dávkovač. V takovém případě to jde samo. Tablety se nerozpustí hned, ale dávají si na čas. Další dny se tak nemusíte o dezinfekci starat, jelikož ta zaručeně funguje skoro týden.

Žena sedící u bazénu

Chlór je samozřejmě nejpoužívanější dezinfekčním prostředkem, který se v našich zeměpisných šířkách používá, ale zdaleka není jediný. Velkou oblibu mají sice cenově méně dostupné, ale za to nedráždivé prostředky, které fungují na bázi aktivního kyslíku. Ty mají v podstatě stejný efekt, pouze stojí o něco více než chlór. Využít můžete ale klidně i mořskou sůl, ovšem pouze v kombinaci se solonizační jednotkou.